Geromed.pl - Grupa wsparcia

 GEROMED

Zapraszamy na konsultacje do naszej placówki znajdującej się w Krakowie

przy ulicy Ariańskiej 8

od poniedziałku do soboty

Informacja o godzinach przyjęć oraz rejestracja pod numerem telefonu

601 44 50 48

Grupa wsparcia

Choroba Alzheimera, zespoły otępienne, czy inne  uszkodzenia mózgu (np. po wypadku lub udarze) dotykają nie tylko samego Chorego, ale niejednokrotnie stają się poważnym problemem dla jego rodziny.

Opiekun może się czuć zaskoczony i nieprzygotowany na zmiany zachowania  czy emocji. Chorujący bliski bywa nieprzewidywalny, trudny, inny niż kiedyś.

Opiekun często intuicyjnie wie jak postępować z Chorym, aby życie mogło znośnie biec do przodu.

Jednak czasami zachowanie Chorego jest coraz bardziej zaskakujące, a Opiekun coraz bardziej zmęczony i rozgoryczony wraz z postępem choroby u jego podopiecznego. Stres, zmęczenie i frustracja narasta.

Opiekun dusi w sobie "niechciane uczucia", ma poczucie winy, wyrzuty sumienia. Opieka nad bliskim staje się coraz bardziej wyczerpująca, frustrująca i męcząca nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Dlatego w naszym ośrodku zorganizowaliśmy GRUPĘ WSPARCIA dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera, zespołami otępiennymi lub innymi uszkodzeniami mózgu (np. wskutek wypadku lub udaru).

Grupę tę prowadzą dwie psycholożki, które pomogą Państwu poradzić sobie z  nagromadzonymi emocjami i poradzą jak postępować z Chorym.

Jednym z głównych celów jest umożliwienie nawiązywania kontaktów oraz wymiany poglądów i doświadczeń między opiekunami - tak, abyście mogli Państwo korzystać ze wsparcia i z praktycznych wskazówek innych osób będących w podobnej sytuacji.

 

 

GRUPA WSPARCIA jest bezpłatna dla Opiekunów.

Spotkania odbywają się w wyznaczone środy o godz. 18.00.

Aby dołączyć do grupy wystarczy przyjść na dowolne spotkanie. Tematy poruszane w trakcie spotkań  będą zależeć od aktualnych potrzeb uczestników, tak aby każda osoba mogła mieć możliwość podzielenia się swoimi wątpliwościami czy przeżyciami oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Do najczęściej poruszanych zagadnień należą kwestie organizacji opieki oraz sposobów postępowania z Chorym, a także radzenia sobie z zaburzeniami zachowania oraz trudnymi emocjami występującymi zarówno u Chorego jak i u Opiekuna.

Grupę prowadzą:

1.      mgr Justyna Kaźmierczak

2.      mgr Katarzyna Kowalska

Jeżeli jesteś opiekunem, nie możesz przyjść w najbliższą środę a chcesz zadać pytanie dotyczące Twojego Podopiecznego napisz do nas via mail: grupa.geromed@gmail.com

Wkrótce odpowiemy na Twoje pytanie.

 

Spotkania odbywają się w  ustalonych terminach o godzinie 18.00 w Geromed  ul. Ariańska 8.
Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

 

TERMINY SPOTKAŃ

20.01. 2016

10.02. 2016

24.02. 2016

9.03. 2016

23.03. 2016

13.04. 2016

27.04. 2016

11.05. 2016

25.05. 2016

8.06. 2016

22.06. 2016

 

 Serdecznie zapraszamy.